220 kişi alınacak ama 620 kişi başvurdu

Tekirdağ’da 220 kişilik infaz koruma memurluğu kadrosu için 620 kişi başvurdu. Sabah erken saatlerde memur adayları adliye önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Tekirdağ’da, yüksek güvenlikli 1 ve 2 nolu cezaevlerinde görevlendirilmek üzere 220 kişinin alınacağı infaz koruma memurluğu için, Türkiye’nin dört bir şehrinde 620 kişi başvuruda bulundu. Mülakat için Tekirdağ Adliyesi’ne gelen memur adayları, uzun kuyruklar oluşturdu. Büyük çoğunluğu üniversite mezunu olan adaylar arasında lise mezunları de yer aldı. Mülakat, boy ve kilo ölçümleri için adliyeye gelen memur adayları, zaman zaman izdihama neden oldu. Uzun süredir işsiz olan memur adayları ‘devlet’

garantisinde olduğu için infaz koruma memuru olmak istediklerini söyledi. Tekirdağ’da memur olabilmek için Yozgat’tan geldiğini anlatan lise mezunu Abdullah Sungur, memurluğu garanti olarak gördüğü için özel sektör yerine infaz koruma memuru olmak istediğini ifade etti.

Yozgatlı Şeref Paşaoğlu ise, üniversite okuduğu halde memur olmak istediğini söyledi. Paşaoğlu, “Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde dış ticaret eğitimi alıyorum. Ama üniversite mezunlarının durumu ortada. 1997 senesi ÖSS şampiyonu bile manavlık yapıyormuş. Memur olursak bir anlamda devlete sırtımızı dayamış olacağız” şeklinde konuştu.

KPSS’den 70 ve üzerinde puan alanların başvurabildiği infaz koruma memurluğuna talip olanların yüzde 70’ini üniversite mezunu gençlerin oluşturdu. Adaylar ilk gün fiziki görünüm ve diksiyon kontrollerinden geçti. Daha sonra boyları ve kiloları ölçülen memur adayları 2 Şubat tarihinde sözlü mülakata katılacak.

Advertisements
This entry was posted in iş ilanları, işçi alımı, tekirdağ iş ilanları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s