Çorum İş İlanları 2011

Çorum İş İlanları 2011

Çorum, 550 bini geçen nüfusu ile Karadeniz Bölgesi’nin en büyük ilerinden bir tanesidir. Sınırlarının bir kısmı da İç Anadolu Bölgesi’nde bulunur. Dünyanın leblebi merkezi Çorum’dur.

Özellikle makine ve toprak endüstrisi açısından, Türkiye’nin en gelişmiş illerinden bir tanesidir. Komşuları içerisinde en gelişmiş ildir.

Ekonomisinde birçok sektör etkilidir. Başlıcaları; tarım, hayvancılık ve ticarettir. Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi arasında geçiş şehri olması nedeniyle, ilin ekonomisi gelişmeye açıktır.

Çorum, başka şehirlere hayvansal gıda (süt ve süt ürünleri, yumurta, bal) ihraç eder. Bazı ürünlerinin kalitesi ve ünü, Türkiye sınırlarını da aşmıştır. Bu ürünlerin başında, leblebi gelmektedir.

Çorum’da üretimi en fazla yapılan tarım bitkileri; buğday ve şekerpancarıdır. Ayrıca arpa, soğan, domates, patates, kavun gibi ürünlerin de üretimi üst seviyelerdedir.

Çorum’daki dağ köylerinin geçimi ise ormancılık sektörü üzerinden yürür. Nitekim Çorum’un büyük kısmı ormanlarla kaplıdır.

Sığır ve koyun, Çorum’da en çok yetiştirilen hayvanlardır.

Çorum’da onlarca sanayi tesisi vardır. Ayrıca madencilik sektöründe de, özellikle son yıllarda, büyük bir gelişim sağlanmıştır.

Tüm bu saydıklarımızdan da anlayacağınız üzere Çorum, iş istihdamı açısından Türkiye’nin önce gelen illeri arasındadır. Siz de Çorum’da iş arayanlardansanız, aşağıda yer alan Çorum İş İlanları 2011 sayfamızı ziyaret edin ve işverenlerle iletişim haline geçin.

Çorum İş İlanları 2011

Advertisements
This entry was posted in Çorum İş İlanları 2011. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s