Diyarbakır İş İlanları 2011

Diyarbakır İş İlanları 2011

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ilidir. Nüfusu, 1 buçuk milyon civarındadır. Çevresindeki iller açısından da çekim merkezidir. Özellikle tarihi bir şehir olması, turizm açısından da Diyarbakır’ın artılarındandır. Nitekim Diyarbakır, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden bir tanesidir.
Diyarbakır’da işsizlik uç boyutlardadır. Bunun sebebi, çevre illerden gelen yoğun göçü, il genelindeki işletmelerin karşılayamıyor olmasıdır. Diyarbakır’da genellikle küçük ölçekte olmak üzere binlerce işletme ve esnaf vardır.

Buğday, kırmızı mercimek ve arpa gibi tarım ürünleri, Diyarbakır’da yetiştirilmektedir. Son yıllarda pamuk ekimi de başlamıştır. Bunun sebebi, sulu tarıma geçiş çabalarıdır.

Diyarbakır ilinde, bir adet Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. Yine bir tanesinin de yapımı halihazırda sürmektedir. Bu OSB’nin de tamamlanmasıyla binlerce kişi istihdam edilecektir.

Diyarbakır’da 2011 yılı içerisinde yayımlanmış olan iş ilanlarına, aşağıdaki Diyarbakır İş İlanları 2011 sayfasından ulaşabilir, işverenlerle iletişime geçebilirsiniz.

Diyarbakır İş İlanları 2011

Advertisements
This entry was posted in Diyarbakır İş İlanları 2011. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s