Gaziantep İş İlanları 2011

Gaziantep İş İlanları 2011

Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık ilidir. Nüfusu, 2 milyonu geçmiştir. Ayrıca, bölgesinin en önde gelen sanayi merkezleri de yine bu ilimizde bulunur.

Gaziantep, ulaşım imkanları açısından ve birçok liman şehrine yakınlığı sebebiyle, ekonomisi gelişmiş ve gelişmeye açık bir şehirdir.
Ekonomisini ayakta tutan en önemli sektörler; tarım, hayvancılık, ticaret, sanayi ve el sanatlarıdır.

Madencilik sektörü, bu ilimizde gelişmemiştir; nitekim maden kaynakları açısından oldukça fakir bir şehrimizdir. Boksit ve manganez yatakları vardır; ancak sınırlı düzeydedir.

Gaziantep’in en önemli tarım ürünü, antepfıstığıdır.Türkiye’nin ihtiyacının tamamı, bu şehirden karşılanır. Sadece 2010 yılında, 75 bin tona yakın antepfıstığı üretilmiştir. Antepfıstığından sonra, üzüm ve zeytin, Gaziantep’te en çok üretilen tarım ürünleridir.

Gaziantep sanayisi, özel sektörün çabaları ile son yıllarda oldukça gelişmiştir. Öyle ki, Türkiye’nin en büyük sanayi sitesi, yani en büyük OSB’si, Gaziantep’te bulunur. Bu sitede yüz binlerce insan istihdam edilmektedir.

Gaziantep ilinde, 2011 yılı içerisinde yayımlanmış olan iş ilanlarına ulaşmak istiyorsanız, aşağıda hazırladığımız Gaziantep İş İlanları 2011 sayfasına tıklayınız ve işverenlerle iletişim haline geçiniz.

Gaziantep İş İlanları 2011

Advertisements
This entry was posted in Gaziantep İş İlanları 2011. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s