Nevşehir İş İlanları 2011

Nevşehir İş İlanları 2011

Nevşehir’in nüfusu, 300 bin kadardır. Özellikle manevi ve kültürel açıdan, Türkiye’nin en önemli kentlerinden bir tanesidir.

Alevi toplumu içerisinde çok önemli bir yere sahip olan Hacı Bektaş Veli, bu şehirde yaşamıştır. Hacı Bektaş ile aynı isimde olan bir de ilçesi vardır Nevşehir’in.
Bu ilçede her yıl düzenli olarak şenlikler yapılmaktadır. Şenliklere, Türkiye’nin dört bir yanından on binlerce kişi gelmektedir.

Nevşehir’in ekonomisi, genellikle tarıma dayalıdır. Buğday ve başlıca tahıl ürünleri, bu şehrimizde yetiştirilir. Ankara ile doğu illeri arasındaki taşımacılık, bu şehrimiz üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle, ticaret ve ulaşım açısından da önemli bir yere sahiptir Nevşehir.

Nevşehir’de, tüm İç Anadolu şehirlerinde olduğu gibi küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Koyun ve keçi gibi hayvanların yetiştiriliciği çok yaygındır. Az miktarda da olsa büyükbaş ve kümes hayvancılığı da yapılmaktadır Nevşehir’de.

Nevşehir’de fabrika sayısı azdır. Sanayileşme oranı, çevresindeki illere göre alt seviyelerdedir. Son yıllarda sanayileşme çalışmaları hız kazanmıştır.

Nevşehir’de 2011 yılı içerisinde iş arayanlar, aşağıdaki Nevşehir İş İlanları 2011 sayfasına tıklayarak Nevşehirli işverenler ile iletişime geçebilir, iş sahibi olabilir.

Nevşehir İş İlanları 2011

Advertisements
This entry was posted in Nevşehir İş İlanları 2011. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s