Samsun İş İlanları 2011

Samsun İş İlanları 2011

Samsun, Trabzon ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nin en büyük ilidir. Samsun’un nüfusu, 1 milyon 250 bini geçmiştir ve hızla artmaktadır. Birçok Karadeniz ilinden Samsun’a göç gelmektedir. Bunun sebebi, Samsun’un gerek ekonomik gerekse sosyal olarak, çevresindeki illere oranla daha gelişmiş olmasıdır.

Samsun’un ekonomisi, tarım ve sanayiye dayanmaktadır. Samsun’daki sanayi sektörü, imalat sanayisi üzerine kuruludur. Birçok demir-çelik ürünün imalatı Samsun’da yapılır ve Samsun Limanı aracılığı ile Rusya ve Kuzey Ülkeleri’ne ihraç edilir. Türkiye, Samsun üzerinden, Dünyanın 110 ülkesi ile alışveriş yapar.

Samsun yüz ölçümünün yarısı, tarım alanlarına ayrılmıştır. Bu alanlarda, tahıl ve baklagiller yetişmektedir. Son dönemlerde, tarım sektörü ile ilgili, Samsun’a büyük yatırımlar gerçekleşmiştir. Bu sayede Samsun, Türkiye’nin modern tarımsal merkezi halini almıştır.

Karadeniz Bölgesi’nden çıkarılan doğalgaz ve petrol, Samsun iline direkt etki etmektedir. Hem bu madenlerin taşınması, hem de bu madenlerin çıkarılması, Samsun ilinden sağlanan çalışanlar yardımı ile olmaktadır.

Samsun, ticaret açısından Türkiye’nin en gelişmiş illerinden bir tanesidir.

Samsun’da iş bulmak, oldukça kolay. Sizler de aşağıda hazırladığımız Samsun İş İlanları 2011 sayfamıza tıklayarak iş ilanlarını okuyunuz ve iş ilanlarını veren kişilerle iletişime geçiniz.

Samsun İş İlanları 2011

Advertisements
This entry was posted in Samsun İş İlanları 2011. Bookmark the permalink.

3 Responses to Samsun İş İlanları 2011

  1. Anonymous says:

    SAMSUN COK GÜZEL BIR SEHIR AMA TÜRKIYEDE DEGERI YOK. DAHA COK YATRIM OLMAZ LAZIM OTELER YAPILMAZI LAZIM NE BILIM BASKA SEYLER DE: BIR, DE TÜRKIYDE TANINMASI LAZIM . ANCA HEP IZMIR yapiyorlar

  2. Anonymous says:

    SAMSUN KARADENİZİN İNCİSİDİR MODERN ŞEHİR KİMLİĞİYLE KÜÇÜK İSTANBUL DENMEKTEDİR YAŞAM KOLAY VE UCUZ DENECEK KADAR RAHATTIR DENİZİ SAHİL YOLU LİMANI TARİHİ YERLERİYLE HER GEÇEN GÜN MERAKLILARI ARTMAKTA VE ŞEHRİMİZ GENİŞLEMEKTEDİR BİLMEDN VE GÖRMEDEN KONUŞMAK HAKSIZLIKTIR…

  3. Anonymous says:

    samsun güzel bir şehir ama iş açısından sfır 1 yıldır adam gibi iş arıyorum ama iş yok turizm hiç yok saolsun kimsede yardımcı olmuyor böyle otur otur nereye kadar illa isyanmı etmek lazım.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s