Sivas İş İlanları 2011

Sivas İş İlanları 2011

Sivas’ın nüfusu, 700 bin kadardır. Doğu Anadolu Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi arasında bir geçiş bölgesinde yer almaktadır. Bu yönüyle, oldukça önemli bir yere sahiptir Sivas.

Sivas’ın ekonomisi, tarıma dayalıdır. Düzlük alanlarda tarım arazileri bolca bulunmaktadır.
Bu arazilere, genellikle tahıl ve baklagil ekimi yapmaktadır. Sert iklimi sebebiyle, meyve ve hassas ürünlerin yetişmesi neredeyse olanaksızdır.

Sivas’ta hayvancılık da oldukça yaygındır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. İç Anadolu Bölgesi’ne yakın olması dolayısıyla küçükbaş, Doğu Anadolu Bölgesi’ne yakın olması dolayısıyla da büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır.

Sivas’ta sanayi, gelişim içerisindedir. Tarım ürünlerini işleyen sanayi kuruluşları Sivas’ta konumlanmıştır. Bu kuruluşlara ait, birkaç fabrika, bu fabrikalarda çalışmakta olan binlerce işçi bulunmaktadır.

Sivas’ın merkezinde ve ilçelerinde, aile işletmeleri bolca bulunur. Bu işletmeler, genellikle küçük ölçeklidir. Bu sebeple, 10’dan fazla işçi çalıştıran yerlerin sayısı sınırlıdır. Yine de söz konusu işletmelerde, toplamda, binlerce kişi istihdam edilmektedir.

Siz de Sivas’ta iş arayanlar içerisindeyseniz, aşağıdaki Sivas İş İlanları 2011 sayfamıza tıklayarak, işverenlerin vermiş olduğu iş ilanlarını görebilirsiniz. Bu sayede işverenlerle iletişime geçebilir, iş bulmak konusunda, yeni bir adım atabilirsiniz.

Sivas İş İlanları 2011

Advertisements
This entry was posted in Sivas İş İlanları 2011. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s