Tunceli İş İlanları 2011

Tunceli İş İlanları 2011

Tunceli, Türkiye’nin en az gelişmiş illerinden bir tanesidir. Devlet, “çatışma ortamını” öne sürerek Tunceli’ye yatırım yapmaktan çekinmiştir. Tunceli’nin nüfusu, 100 bin civarındadır.

Tunceli halkı, kendi imkanları ile ekonomilerini canlandırmaya çalışmaktadır.
İl halkı, genellikle ticaret ile uğraşmaktadır. Özellikle Tunceli’nin merkezinde yer alan işletmeler sayesinde, yüzlerce kişi istihdam edilmektedir.

Tunceli’de büyük ölçekli sayabileceğimiz bir fabrika yoktur. Tunceli halkı, kendi imkanları ile Munzur Suyu’nun kaynağının bulunduğu noktaya su fabrikası yapmıştır. Bu fabrikada Munzur suyu arıtılmakta ve şişelenmektedir.

Tunceli’nin turizmi, son dönemde gelişme halindedir. Her yıl geleneksel olarak yapılan doğa festivalleri sayesinde, Tunceli’ye on binlerce kişi gelir. Yaz aylarında Tunceli ekonomisi, canlıdır. Munzur Vadisi’ni görmek ve buradaki ekolojik canlılığa şahit olmak için de her yıl, yüzlerce kişi Tunceli’ye gelir.

Tunceli’de büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Büyükbaş hayvancılıkla birlikte, sınırlı da olsa küçükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı da yapılmaktadır.

Tunceli’de iş arayanlar arasındaysanız, aşağıdaki Tunceli İş İlanları 2011 sayfasına tıklayarak 2011 ilanlarını okuyunuz ve işverenlerle iletişime geçiniz.

Tunceli İş İlanları 2011

Advertisements
This entry was posted in Tunceli İş İlanları 2011. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s