Yozgat İş İlanları 2011

Yozgat İş İlanları 2011

Yozgat, 500 bini aşan nüfusu ile, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunmaktadır. Doğudan batıya bir hat çizdiğimizde, tam ortada Yozgat ilimiz yer alır. Yani, Türkiye’nin ortasındadır. Bu nedenle, jeopolitik önemi büyüktür.

Yozgat’ın ekonomisi, tarıma dayanmıştır.
Tarımsal alanların yüz ölçümü, birçok ilin ortalamasından ve genel anlamda Türkiye ortalamasından fazladır. İlin iklimi dolayısıyla, kuru tarım yapılmaktadır. Tahıl ürünleri ve baklagiller yetiştirilmektedir. Yozgat, Türkiye’nin 10 tahıl ambarından bir tanesidir. Tahıl ürünlerinin yanında, meyve olarak; elma, armut, vişne gibi bazı meyveler de yetiştirilmektedir.

Yozgat’ta hayvancılık, küçükbaş hayvanlar üzerinden etkinliğini gösterir. Küçükbaş hayvanlarla birlikte, sığır ve manda gibi büyükbaş hayvanlar da yetiştirilir. Bu yönüyle Yozgat’ın hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvancılık açısından iklimi uygundur.

Yozgat’ta birçok köylü, ormancılık faaliyetlerinde de bulunur. Yozgat’ın yüzde 20’si ormanlarla kaplıdır. Genellikle köylerde yaşayan halkın ekonomik faaliyetlerinden bir tanesi de ormancılıktır.

Yozgat’da 2011 yılı içerisinde iş arayanlar arasındaysanız, aşağıdaki Yozgat İş İlanları 2011 sayfamıza tıklayarak, 2011 iş ilanlarını okuyabilir, ilanı veren işverenler ile iletişime geçebilirsiniz.

Yozgat İş İlanları 2011

Advertisements
This entry was posted in Yozgat İş İlanları 2011. Bookmark the permalink.

1 Response to Yozgat İş İlanları 2011

  1. recep 05427475176 says:

    iş yok mu iş yozgatta

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s