Kırıkkale İş İlanları 2011

Kırıkkale İş İlanları 2011

Kırıkkale’nin nüfusu, son dönemde 300 bini aşmıştır. Sonradan il olan illerimizden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesi’nde, Ankara’nın hemen doğusunda yer almaktadır. Ankara ile benzer iklim özelliklerine sahiptir; bu nedenle, yetişen tarım ürünleri benzerdir. Nitekim, Kırıkkale ekonomisini ayakta tutan en büyük etken, tarımdır. Tarımsal faaliyetlerin yoğun olan illerimizden bir tanesidir.

Kırıkkale nüfusunun yarısı, tarım sektöründe çalışmaktadır. Genellikle tahıl ürünleri, yetiştirilmektedir. Bu ürünlerin başında buğday gelir.

Kırıkkale’de sanayi faaliyetleri de oldukça yoğundur. Türkiye’nin silah merkezi Kırıkkale’dir. Türkiye’nin en büyük silah fabrikası, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, burada bulunmaktadır. Özellikle son dönemde ürettikleri yerli silahlar ile, bu kurum dikkatleri üzerine çekmiştir. Silah fabrikasında yüzlerce Kırıkkaleli çalışmakta, istihdam olmaktadır. Ayrıca, Kırıkkale’de büyük bir Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. Bu bölgede de binlerce kişi çalışmaktadır.

Kırıkkale’de, tıpkı İç Anadolu illerinin tümünde olduğu gibi, küçükbaş hayvancılık yaygındır. Büyükbaş hayvancılık ise yok denecek kadar azdır.

Kırıkkale’de iş arayanlar arasındaysanız, aşağıdaki Kırıkkale İş İlanları 2011 sayfasına tıklayınız. Karşınıza gelecek olan iş ilanlarını inceleyiniz ve size uygun iş ilanı veren işveren ile iletişime geçiniz.

Kırıkkale İş İlanları 2011

Advertisements
This entry was posted in Kırıkkale İş İlanları 2011. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s